Başkanın Yazısı

Değerli Kadir Has Üniversiteliler,

Kadir Has Üniversitesi mezunlarının birbirleriyle olan ilişkilerini güçlendirmek, birlik ve beraberlik sonucunda elde edeceğimiz gücü üniversitemize, mezunlarımıza ve ülkemize yararlı şekilde organize etmek amacıyla Kadir Has Üniversitesi Mezunlar Derneği (HASMED) kurulmuştur.

Kadir Has Üniversitesi mezunlarının birlik ve dayanışma içinde olmaları, ait olduğumuz camianın varlığının korunarak güçlü bir şekilde gelişmesinde hiç şüphesiz ki en büyük etken olacaktır.

Tarih ve hatta günümüz örneklerine baktığımızda, birlik ve beraberliğin, bireysel hedef ve stratejilerimize yön veren başarı unsurunun, hatırı sayılır bir parametresi olduğunu açıkça görebiliriz.

Bu sebeple bir arada olmamız gerektiğine gönülden inandık ve HASMED çatısı altında toplanmaya karar verdik.

Bireysel hedeflerimize ulaşırken birbirimizden destek almayı ve bu gücü önce camiamıza daha sonra topluma yayarak saygın bir sivil toplum kuruluşu olmayı hedefliyoruz.

Bu yolda her birinizin aydınlığına ve inancına ihtiyacımız olduğunu hatırlatarak tüm mezunlarımızı HASMED çatısı altında toplanmaya davet ediyorum.

Yönetimdeki arkadaşlarımla beraber esas olarak mezunlarımıza, üniversitemize ve topluma katma değer yaratan çalışmalar yapacağımızı açıkça belirtiyor, her türlü görüş, sorun ya da eleştirinizi baskan@hasmed.org adresine göndermenizi rica ediyorum.Saygılarımla.

 

Elif Asena Demirci

Kadir Has Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı